skincareideasstils.com Güncel Seyahat ve Gezi Bloğu

Menekşeler Ülkesi Cezayir

0

Menekşelerinin şarkılara konu olduğu Cezayir Afrika’nın ikinci en büyük ülkesi olma özelliği taşımaktadır. Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Tunus, Nijer, Libya, Moritanya ve Mali, Fas ve Sahra’ya komşudur. Etnik açıdan Arap İslam kültürü ile birlikte Berberi bir ülkedir. 1962 yılında bağımsızlığını ilan eden bu ülkede özellikle çevresindeki ülkelerden pek çok ziyaretçi kabul etmektedir. Ülkede Arapça dili hakim olmak ile birlikte yerel halkın bildiği İngilizce tabirler bulunmaktadır.

Cezayir gezisi yapacak turistlerin şehre geldiklerinde kuşkusuz görecekleri ilk şey Şehitler Anıtı’dır. 1980 yılında Fransa Cezayir savaşı sırasında kaybedilen askerlerin anısına yapılmış olan bu anıt şehrin yüksek noktalarından birine yapılmış olup sabah 8 ile 19 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Jardin d’essai du Hamma 58 hektarlık alan üzerinde denizin görülebileceği eşsiz bir bahçe gezisi imkanı sunmaktadır. Daha sonrasında ise Kasbah, Djamaa el Kebir, Bardo Müzesi, Notre Dame Katedrali, Ketchaoua Camii, El Kala Ulusal Parkı, M’Zab, Madghacen gezerek milattan önceki döneme dayanan şaheserleri görme imkanına sahip olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası