skincareideasstils.com Güncel Seyahat ve Gezi Bloğu

Baltık Denizinin Yakası Litvanya

0

Özellikle öğrenci değişim programları ile birlikte ülkemizde tanınmaya başlayan Litvanya gezilecek yerleri, imkanlarının yüksekliği ve gece hayatında oldukça güzel mekanlara sahip olması ile birlikte genç turistlerin tatil için de tercih ettikleri destinasyonlardan bir tanesi olmuştur. Kuzey Avrupa’da bulunan Litvanya parlamenter demokrasi ile yönetilmektedir. 14. Yüzyılda Avrupa’nın en geniş sınırlarına sahip olan bu ülke Beyaz Rusya, Ukrayna, Polonya ve Rusya’nın bir bölümü Litvanya Büyük Dükalığı olarak egemenliği altındayken 1500 lü yılların sonlarında Lehistan- Litvanya Devleti’ni oluşturmuştur. 1700 lü yıllarda Rus İmparatorluğu eline geçen ülke 1. Dünya Savaşı sonrasında bağımsızlık hareketlerine başlamıştır.

Litvanya spor anlamında Basketbol ile ilgilenmekte olup ülkede dana eti ülkemizden daha ucuza ancak tavuk eti biraz daha pahalıdır. Alkollü içeceklerin oldukça uygun olduğu bu yerde karasal iklimi dolayısıyla yüksek fiyatlıdır. Litvanya seyahati için gezilmesi gereken öncelikli yerler başkent Vilnus, St Peter kilisesi, Old Town, Hill of Crosses, Christ’s Resurrection Kilisesi, Botanik Park, Trakai Kalesi olarak gösterilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası